O FIRMIE

FABRYKA PAPIERU KACZORY SP. Z.O.O. rozpoczęła swoją działalność w 1992 roku. Zarówno nazwa, jak i logo firmy pochodzą od nazwy małej miejscowości Kaczory w województwie wielkopolskim, w której znajduje się siedziba firmy i zakład produkcyjny nr 1.

kaczory

Siedziba firmy i zakład nr 1 w Kaczorach

mp2kaczory

Zakład nr 2 w Margoninie

Początkowo istniała pod nazwą Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe „PAKS” i specjalizowała się w przetwórstwie makulatury i produkcji papieru toaletowego. Z roku na rok dynamicznie się rozwijała, próbując sprostać rosnącym potrzebom klientów. W latach 2002-2004 firma zainwestowała w nowe maszyny konfekcjonujące, które umożliwiły poszerzenie asortymentu o artykuły higieniczne i przemysłowe (AFH). Wzbogacono również ofertę o nową linię produktów białych, makulaturowych „Lux”.

Spowodowało to jeszcze większe uznanie rynku krajowego, a także produkty z logo „Kaczory” zaczęły być coraz częściej doceniane przez rynki zagraniczne. Ciekawostką może być fakt, iż FP Kaczory, jako jedyny eksporter z Polski w roku 2011 odnotował sprzedaż do kraju Demokratycznej Republiki Konga.

Prężny rozwój firmy przez ostatnie lata, wieloletnie doświadczenie w branży papierniczej stały się podstawą do podjęcia w roku 2009 decyzji o nowej inwestycji budowie drugiego zakładu produkcyjnego w Margoninie oddalonym 25 km od Kaczor. Głównym celem nowej inwestycji było przede wszystkim poszerzenie oferty firmy, zwiększenie wydajności i jakości produktów końcowych. Pokonując liczne trudności inwestycyjne udało się postawić nowoczesną maszynę papierniczą typu crescent former oraz wyposażyć park maszynowy w nowe linie do produkcji wyrobów gotowych. Inwestycja została zakończona sukcesem i od roku 2014 w zakładzie nr 2 w Margoninie produkowana jest bibuła tissue wysokiej jakości oraz produkty finalne z nowej linii Vella: papiery toaletowe, ręczniki kuchenne, ręczniki przemysłowe w rolach oraz składane, serwetki i podkłady medyczne.

Fabryka Papieru Kaczory jest stabilnym i wiarygodnym miejscem pracy wielu pracowników wiąże z nią swoją przyszłość na długie lata. Wpływ załogi na sukces przedsiębiorstwa jest bardzo znaczący. Kompetencja, rzetelność, a przede wszystkim wieloletnie doświadczenie pracowników powoduje, że firma z powodzeniem może się rozwijać, a także pozwala nowym pracownikom poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

W ciągu najbliższych lat Fabryka Papieru Kaczory zamierza skupić się na umacnianiu pozycji firmy na rynkach polskim i zagranicznych, ale nadal najważniejszym celem firmy będzie zaspakajanie potrzeb klientów poprzez elastyczność produkcyjną oraz utrzymywanie wysokiej i stabilnej, jakości produktów.

POZNAJ NAS BLIŻEJ!

Oto wyjątkowy odcinek programu Polak Potrafi